logotyp

Bome - zpracování rtuti a amalgámu

Společnost BOME s. r. o. byla založena v roce 1992 a od začátku se specializovala na obchod, distribuci, výrobu rtuti, včetně nakládání s odpadní rtutí. Zároveň i na odpady ze stomatologické péče, distribuci vysoce specializovaných chemikálií pro průmysl, vědu a výzkum.

V průběhu své historie převzala společnost BOME s. r. o. většinu odpadní rtuti, která se v České republice i na Slovensku stala odpadem při jejím nahrazení ekologičtějším způsobem. Jednalo se především o rtuť z průmyslových tlakoměrů v teplárenství, rtuť z výroby manometrů nebo teploměrů, rtuť získaná zpracováním světelných zdrojů (zářivky) nebo baterií, rtuť z chemických laboratoří apod. Dodavateli malých množství rtuti je i většina známých odpadářských firem, občas i hasiči nebo Policie ČR. Z těchto malých zdrojů bylo již zpracováno přibližně 130t rtuti, která se tak dostala pod kontrolu a nadále neohrožuje životní prostředí. V rámci naší společenské odpovědnosti rtuť vykupujeme, abychom zvýšili motivaci původců k nám rtuť odevzdat.

Zpětné převzetí nebezpečných odpadů s obsahem rtuti, výkup a zpracování slitin drahých kovů představuje šíři služeb, které společnost BOME s.r.o. nabízí stomatologickým pracovištím.

Zařízení je určeno na bezodpadové přepracování nebezpečných odpadů podle Katalogu odpadů, zejména je určeno na zpracování surové nebo použité znečištěné rtuti s obsahem jiných kovů a mechanických nečistot a dále ke zpracování odpadu amalgámů s obsahem rtuti ze stomatologických ordinací a laboratoří.

Významnou oblastí, kde se rtuť může nekontrolovaně dostat do životního prostředí jsou dentální odpady. Jedná se o nespotřebovaný zubní amalgám a obsah odlučovačů u zubařských křesel, kde se soustředí těžké kovové částice vznikající ze stomatologické činnosti. Všechny tyto odpady odebíráme k likvidaci a naši pracovníci pravidelně navštěvují zubní ordinace a osobně tyto odpady přebírají. Pro naše partnery zajišťujeme i související činnosti, jako je vydávání potvrzení o zpracování odpadů či hlášení přepravy nebezpečných odpadů.

Díky partnerství v rámci majetkové struktury společnosti jsme schopni zajistit dodávky specializovaných chemikálií pro průmysl, vědu a výzkum pro ty nejsložitější aplikace.

Naším cílem je poskytovat zákazníkovi komplexní služby s vysokým servisem na míru. Ať jde o výkup či zpracování rtuti, služby pro zubaře nebo zásobování specializovanou chemií, tak je pro nás hlavním cílem, aby zákazník měl vždy pocit solidního přístupu a možnosti spolehnutí se na svého obchodního partnera.

BOME s.r.o. -
Sídlo společnosti:
Parkány 550
391 65 Bechyně
Tel: +420 381 213 440

Odštěpný závod:
V Jezírku 544
252 43 Průhonice
Tel: +420 267 750 010
Email: info@bome.cz


IČO: 47217201
DIČ: CZ47217201
English

Created by © 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign